Головна » Соціально-психологічна служба

Соціально-психологічна служба

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

Психологічна служба ліцею діє відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загально середню освіту», «Про професійно-технічну освіту», Конвенції ООН «Про права дитини», Положення про психологічну службу системи освіти України, Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів, методичних рекомендацій Українського центру практичної психології та соціальної роботи, Загальної Декларації прав людини тощо.

Життєве кредо: «Важливо не те, ким тебе вважають, а хто ти є насправдi»

Тузко Тетяна Сергіївна, практичний психолог


Тема, над якою працює психологічна служба: «Вивчення і створення психологічних умов, що сприяють повноцінному розвитку учнівської молоді свідомого ставлення до життєвих цінностей».

Хто такий психолог?
Це звичайна людина, яка довго слухає клієнта, після чого допомагає знайти вихід з різних ситуацій.

Як працює психолог?

Основою психологічної допомоги є переконаність в тому, що кожна особистість має вроджену здатність до розвитку і позитивних змін.

Психолог допоможе встановити причини з яких відбувається блокування людиною своїх можливостей, зрозуміти чому вона сама собі ставить перешкоди у житті і, звичайно, знайти шляхи вирішення проблем, віднайти гармонію у собі та з оточуючими людьми.

Не варто розглядати участь у психологічному консультуванні як пасивну присутність, тоді як психолог Вас “лікуватиме” або “учитиме”. Швидше це спільна робота.

Справжнім результатом цієї спільної роботи є відновлення Вашої здатності самостійно та успішно вирішувати власні складні життєві ситуації.

Головними формами діяльності практичного психолога є:

– психодіагностична і консультативна робота;
– корекційно-відновлювальна і розвивальна діяльність;
– психологічна просвіта;
– навчальна діяльність;
– організаційно-методична робота;
– зв’язки з громадськістю.

Для чого потрібна психологічна допомога?

Поширений міф, що психолог потрібен для того, щоб давати корисні поради.
Професійний психолог ніколи не нав’язує свій погляд, оскільки знає, що будь-яка порада – це рішення, яке ґрунтується на власному досвіді та переконаннях, і найбільше підходить саме тому, хто її дає. Кожна людина володіє унікальним досвідом, відмінним від інших, тому тільки Ви самі можете знати, що для Вас є найкращим виходом у ситуації, яка склалася. Проте, якщо у вашому житті виникло ускладнення, яке ніяк не вирішується або повторюється знову і знову, є відчуття відсутності внутрішніх опор, втрачена радість, – зверніться до психолога. Особистий контакт з психологом є ціннішим і більш цілющим, ніж контакт віртуальний.

Психолог покликаний допомагати психічно здоровим, нормальним людям, адже кожен у своєму житті час від часу відчуває напруженість, невдачі, печалі і стреси. Ці відчуття іноді пов’язані з причинами, подолати які людина самостійно не у змозі. У цих випадках може бути корисною допомога психолога.

Звернутися до психолога варто, якщо Ви знову і знову «наступаєте на ті ж самі граблі», наприклад: через страх не наважуєтесь вийти з виступом перед групою, чи весь час потрапляєте у конфлікти, чи утримуєте руйнуючі Вас стосунки, чи Вам складно розпочати будь-яку нову справу, підтримувати довготривалі стосунки, тощо. Психолог може допомогти, у тому випадку, якщо Ви переживаєте незадоволеність собою, невпевненість у собі, відчуваєте брак ресурсу долати перешкоди. Деяких людей приводять до психолога постійне внутрішнє напруження, відчуття сильного психічного болю, інші звертаються через те, що їх життя втратило сенс.

Отже, психологічна допомога доречна у випадках, коли труднощі і проблеми виникають зсередини Вашої особи, є похідними Вашого характеру, коли щось блокує Ваші можливості перед лицем реального повсякденного життя.