Головна » Виховна робота в ліцеї

Виховна робота в ліцеї

 

     Планування виховної роботи – важлива умова успішної діяльності. Воно забезпечує цілеспрямоване функціонування всіх підрозділів, створює умови для організованої роботи педагогічного та учнівського колективів, раціонального використання часу та інших можливостей і резервів, дає змогу прогнозувати результати виховного процесу.
     Виховна та профілактична робота в ліцеї проводиться в певній системі; спрямовується на зміцнення дисципліни, формування свідомого ставлення до оволодіння обраною професією, розвиток здібностей кожного учня, вміння цікаво і корисно використовувати вільний час.
Завдання виховної роботи:

 • формування національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, мови;
 • прищеплення шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій українського народу;
 • виховання духовної культури, створення умов для вільного вибору особистістю світоглядної позиції;
 • утвердження принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, доброти, працелюбності;
 • формування творчої працелюбності, виховання цивілізованого господаря;
 • забезпечення високої художньо-естетичної освіченості, розвиток індивідуальних здібностей і талантів учнів.
Для реалізації мети в ліцеї існує чітко визначений річний план виховної роботи, що передбачає такі основні напрямки виховання учнів:
  На основі річного плану майстри в/н, класні керівники, вихователь ведуть свою плануючу документацію, враховуючи особливості навчальних груп та окремих учнів.
Співпраця із громадськими організаціями з питань виховної роботи

    Заклад постійно і планомірно взаємодіє зі службами у справах дітей, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділом з питань сім’ї, молоді та спорту, спеціалісти яких проводять цикл роз’яснювальних бесід та лекцій, спрямованих проти вживання наркотиків, алкоголю та тютюнопаління. На цих лекціях учні не тільки слухають про наслідки вживання наркотиків, алкоголю та наслідки тютюнопаління, а й переглядають відеофільми, адже краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Відгуки учнів після перегляду таких відеофільмів переконують в тому, що такі лекції потрібні, бо застерігають від небезпечних наслідків і формують в молодої людини погляд на здоровий спосіб життя.

    Спеціалісти відділкової та центральної міської лікарні постійно ведуть пропаганду здорового способу життя, інформують учнів щодо шанобливого ставлення до власного здоров’я, проводяться семінари для учнів з питань сексуального розвитку, планування здорової сім’ї . Міський та лінійний відділи внутрішніх справ проводять цикл бесід з учнями на правову тематику, беруть участь у засіданні штабу профілактики, проведенні єдиних днів правових знань.

Обласний огляд художньої самодіяльності, технічної та декоративно-прикладної творчості

     Традиційно в ліцеї проводиться обласний огляд декоративно – прикладної творчості та художньої самодіяльності творчих колективів, що є підведенням підсумків кропіткої роботи керівників та учасників гурткової роботи. Він пройшов під девізом «Ми – таланти твої, Україно!» 26 березня 2012 року. Художні колективи продемонстрували творчі здобутки членам журі Харківського державного будинку художньої та технічної творчості профтехосвіти. До програми огляду ввійшли кращі номери за номінаціями: вокальний спів, хорове мистецтво, художнє читання, театральна та хореографічні студії.

    Всіх вразили декорації, оформлення сцени, вбрання учасників огляду: українські костюми, форми залізничників, наряди східних танцівниць. Керівництво ліцею з гордістю говорить: «Костюми, в яких виступають дівчата та юнаки, – це справа рук наших учениць та керівника гуртка «Крій та шиття» Тридуб Тетяни Леонідівни. У 2010, 2011 та 2012 роках колектив ліцею займає друге місце серед ПТНЗ Харківської області.

    Після огляд-конкурсу художньої самодіяльності, в актовій залі відбулася виставка технічної та декоративно-прикладної творчості. Взяли участь всі навчальні групи ліцею та шість гуртків:

 • «Юний тепловозник»,
 • «Юний електровозник»,
 • «Комп’ютерної графіки та Веb- дизайну»,
 • «Патріот»,
 • «Машинна вишивка»,
 • «Крій та шиття».

   На виставку представлено 166 експонатів та виробів, за різними напрямками творчості, що підготували учні навчальних груп разом з майстрами виробничого навчання та класними керівниками. Керівники гуртків презентували гурткові вироби.

     Хочеться подякувати всім, хто брав участь в огляд-конкурсі й допомагав його організувати. Велика подяка керівникам гуртків художньої самодіяльності: Ярошенко М.В., Горбуновій В.А. та Іщенко О.В., а також керівникам гуртків «Юний тепловозник» Тридубу Є.Г., «Патріот» Первій О.С. , «Крій та шиття» Тридуб Т.Л.