Головна » Бібліотека » 23 квітня – Всесвітній день книги та авторського права

23 квітня – Всесвітній день книги та авторського права



Велика-бо користь буває чоловікові від науки книжної, бо книги вказують нам і навчають нас, як іти шляхом покаяння, і мудрість, і стриманість здобуваємо із слів книжних. Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу – це джерела мудрості.
Повість минулих літ

23 квітня – доленосна для світової літератури дата. У цей день народились такі видатні письменники, як Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Андрій Курков, Григорій Тютюнник, а також померли такі літературні велетні, як Мігель де Сервантес Сааведра, Вільям Шекспір, Інка Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський. Тому природно, що саме цей день, за пропозицією Міжнародної Асоціації Книговидавництв, був обраний Генеральною конференцією ЮНЕСКО Всесвітнім днем книги і авторського право.

Таким чином, починаючи з 1995 року, 23 квітня майже у 200 країнах світу святкується Всесвітній день книги. Своїм святом цей день вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі та всі, хто причетний до книжкової справи. Усюди організовуються цікаві акції, книжкові ярмарки, виставки, презентації, голосні читання, зустрічі з письменниками, автограф-сесії тощо.

Книга відіграє провідну роль у духовному розвитку кожного народу, поєднує цілі покоління людей. Сьогодні, коли без Інтернету та цифрових технологій важко уявити собі життя та роботу, здається, що книга відступає на другий план. Але це зовсім не так. Книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості. Йдеться про освіту, саморозвиток, творчість задоволення. Книга може зробити людину розумнішою і щасливішою. І як висловився Паскаль: «Кожну книжку треба вміти читати. Правильна література в руках у правильного читача у правильний час – це скарб». І не випадково народ створив про книгу стільки прислів’їв:

• Книга вчить, як на світі жить.
• Хто багато читає, той багато знає.
• Читання — ось краще навчання.
• Книга допоможе в труді — виручить в біді.
• З книгою подружишся — розуму наберешся.
• Книга — твій друг, без неї, як без рук.

Завершити розповідь хочемо словами Стефана Цвейга: “Книга є альфа й омега будь-яких знань, початок початків кожної науки”.

Читайте! Читайте! Читайте!
Читайте не поспішаючи, щоб не втратити
жодної краплі змісту книги.
Читайте! Нехай не буде жодного дня,
коли б ви не прочитали хоча б однієї
сторінки з нової книги!

К. Паустовський

Tags: