Музей бойової слави
«Патріотичне виховання – це сфера духовного життя,
яка проникає в усе, що пізнає, робить,
до чого прагне, що любить і ненавидить людина,
яка формується.»В.Сухомлинський
Патріотизм сьогодні є нагальною потребою для людей, і для держави, оскільки високий рівень патріотизму громадян забезпечить повноцінний гармонійний розвиток як особистості в державі, так і суспільства в цілому. На сучасному етапі розвитку України, виникає нагальна необхідність переосмислення зробленого і здійснення системних заходів, спрямованих на посилення патріотичного виховання учнів, особливої ваги набуває робота музею Бойової слави.
Актуальними напрямками в роботі музею є використання інноваційних педагогічних технологій, перш за все це комп’ютерні технології, які використовуються в діяльності музею за такими напрямками діяльності:
- створення комп’ютерної бази експонатів фондосховища музею;
- створення комп’ютерних розділів експозицій музею;
- створення різних комп’ютерних презентацій, відеороликів;
- використання Інтернету в якості однієї з форм функціонування музею.
Особливістю музею є те, що він умовно поділений на частини: в одній з них – представлені матеріали про Другу світову війну, другій – про війну в Афганістані, третій – матеріали та експонати про події на Сході України (АТО), а також створені постійно діючі експозиції, присвячені Чорнобильській аварії та Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.
![]() |
Отже, музей є осередком виховання, що сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, адже найефективнішим є шлях і знання від рідного до чужого, від близького до далекого. Участь членів гуртка у різноманітних формах роботи дає можливість кожному з них реалізувати себе як особистість та побачити результати своєї праці. Тому зростає і міцніє переконання необхідності подібної роботи і її систематичного проведення.
Попереду нас чекає ще багато пошуків та нових відкриттів, які піднесуть на новий рівень військово-патріотичну роботу з учнівською молоддю.
Будуть змінюватися часи, ліцей вирішуватиме нові завдання, проте актуальною є і буде одна проблема – виховання громадянина України, який знає і пам’ятає свій рід, материнську мову, цінує минуле і буде гідно творити майбутнє.