Головна » Виховна робота » Андріївські вечорниці на сучасний лад

Андріївські вечорниці на сучасний лад     З-поміж великої кількості зимових свят найочікуванішим та найвеселішим завжди був і залишається день Святого Андрія (13 грудня), коли, за українським звичаєм, молоді люди збираються разом на веселих вечорницях, влаштовуючи забави та веселощі.

  13.12.2018 у гуртожитку Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту відбулися Андріївські вечорниці, які організували учні разом із вихователями.

  Глядачі мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів і особисто взяти активну участь у різноманітних конкурсах.

   У приміщенні панувала неповторна атмосфера та гарний настрій. Учні ще раз довели, що у нашого народу багаті і цікаві обряди та традиції, залишені в спадок від наших бабусь і дідусів. Їх потрібно пам’ятати та шанувати, адже щасливого майбутнього ми можемо досягти лише пам’ятаючи наше славне минуле.

   Усі учасники вечорниць куштували традиційні українські страви: вареники, пиріжки, які манили своїм чудовим запахом і від різноманітності яких розбігались очі.

  Народні пісні, щирий сміх, веселі жарти, забави з Калитою, частування смаколиками – усе це об’єднало учасників у єдину родину, адже брали участь у цьому обряді із задоволенням.

    На завершення вечорниць, смачну калиту ділили між учасниками дійства.

Tags: