Головна » Методична робота » Відеоконференція «Виклики сьогодення: пошуки альтернативних джерел енергії»

Відеоконференція «Виклики сьогодення: пошуки альтернативних джерел енергії»



20.02.2023 у Люботинському професійному ліцеї залізничного транспорту відповідно до плану проведення Предметного калейдоскопу із загальноосвітніх предметів пройшла відеоконференція здобувачів і здобувачок освіти навчальних груп ІІ-го та ІІІ-го курсу за темою: «Виклики сьогодення: пошуки альтернативних джерел енергії» під керівництвом Катерини Говор та Світлани Коваленко.

Роботу конференції розпочали із вшанування пам’яті усіх відважних і сильних духом захисників, які пожертвували собою задля вільної України, – Героям Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності.

Тема бінарного позаурочного онлайн-заходу викликана однією із нагальних проблем сьогодення – відключенням енергопостачання та дефіцитом потужності в енергосистемі, рішенню якої, а саме пошуку альтернативних джерел енергії сприяє інтеграція фізики, основ енергоефективності та математики.

У роботі конференції активну участь взяли дівчата навчальної групи ППВ-15 Андрєева Юлія, Гуца Христина, Дуднік Валерія, Степаненко Крістіна та Міщенко Ірина (ППВ-14), нагадавши, що 11 лютого відзначався міжнародний День жінок та дівчат у науці. Вони показали, презентувавши інформацію «Українки, відкриття яких змінили світ» і довели, провівши дослідження, що:

– Наука набуває жіночого обличчя.
– Бути собою можна у будь-якій діяльності! Тому не треба боятися стереотипів та упереджень інших.
– Якщо ви – дівчинка, дівчина, жінка, неважливо, звідки, неважливо, скільки вам років, і ваше серце лежить до науки – не бійтеся. Йдіть туди сміливо. Адже ніщо не зупинить жінку, яка готова працювати і робити наукові відкриття!

Кравченко Микита (ПМТЕ-21) за допомогою математичних розрахунків довів та продемонстрував на графіку залежності, що електрорушійна сила, яка виникає в замкненому електричному колі, залежить від матеріалу провідників (в нашому дослідженні), також може залежати і від інтервалу температур.

Учасники конференції Савін Данііл і Сумцов Артур, здобувачі освіти навчальної групи ПМТЕ-21, дослідили історію використання теплоенергогенераторів на прикладі роботи радіостанції ОУН-УПА «Вільна Україна» та розглянули теоретичні основи роботи генераторів такого типу.

В практичній частині конференції Головащенко Богдан (ПМТЕ-21) і Головащенко Михайло (ППВ-15) продемонстрували принцип отримання «електрики із вогню» на прикладі дослідження термо-ерс металів.

Глуходід Лілія (ППВ-15) ознайомила з більш сучасним отриманням електрики за допомогою елемента Пельтьє.

А Катерина Говор продемонструвала як за допомогою цих елементів заряджати мобільний телефон від полум’я свічки.

З матеріалами конференції можна ознайомитися на сайті https://sites.google.com/view/termoers2023/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0

Tags: