Головна » Дуальна освіта » Дуальна освіта: можливості та шляхи імплементації в ПАТ «Укрзалізниця» елементів дуальної форми навчання

Дуальна освіта: можливості та шляхи імплементації в ПАТ «Укрзалізниця» елементів дуальної форми навчання     05.06.2018 відбулось засідання творчої групи щодо впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників.
     У роботі взяли участь: Л.В.Василега, директор Департаменту розвитку та кадрової політики; О.С. Азєєва, заступник директора Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики; Генрі Ціммерманн, Ганс Манцке, представники Німеччини – Асоціація роботодавців металообробної галузі NORDMETAL; представники відділів підготовки та підвищення кваліфікації кадрів регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця»; Кравець Ю.І., головний спеціаліст відділу змісту та організації навчального процесу Департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України; Паржницький В.В., начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту професійної освіти Інституту модернізації змісту освіти; Багмут О.М., керівник сектору наукового та навчально-методичного забезпечення модернізації змісту професійної освіти Інституту модернізації змісту освіти; та директори навчальних закладів залізничного профілю АгєєваО.О., Грабовська Л.А., Мельник О.С., Стецюк А.О.
  Засідання проведено на базі Козятинського міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту.
     Відкрила засідання голова творчої групи Людмила Вікторівна Василега, яка привітала учасників наради та розповіла про можливості й шляхи імплементації в ПАТ «Укрзалізниця» елементів дуальної форми навчання.
    Представники Німеччини – Асоціація роботодавців металообробної галузі NORDMETAL познайомили з нормативно-правовою базою, методологічними аспектами впровадження елементів дуальної системи навчання та особливостями розробки навчально-методичного забезпечення підготовки кваліфікованих робітників на засадах модульно-компетентнісного підходу.
   Розглянуто питання щодо переваг та недоліків упровадження елементів дуальної форми навчання у професійній підготовці кваліфікованих робітників, управлінський супровід проектної діяльності з використанням дуальної форми освіти в організації професійного навчання; інтелектуального та виробничого партнерства в системі професійної (професійно-технічної) освіти.
   Активну участь в обговоренні можливостей імплементації елементів дуальної форми навчання в ПАТ «Укрзалізниця» взяли всі учасники засідання.
   Після виступів учасників, на вільному обговоренні, елементи досвіду впровадження системи дуального навчання у галузі професійної освіти Німеччини будуть в подальшому імплементовано у роботу навчальних закладів та ПАТ «Укрзалізниця».
    Адміністрація ліцею висловлює слова вдячності директору Департаменту розвитку та кадрової політики ПАТ «Укрзалізниця» Л.В. Василезі за організовану зустріч та можливість обміну досвідом на міжнародному рівні щодо впровадження елементів дуальної форми навчання у освітній процес підготовки кваліфікованих робітників.

Tags: