Головна » Бібліотека » Героїчна і трагічна Афганська війна 1979-1989…

Героїчна і трагічна Афганська війна 1979-1989…15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат. Афганська війна – одна з самих трагічних сторінок історії нашого народу, яка тривала вдвічі довше ніж Друга світова. 15 лютого 2021 року виповнюється 32 роки із дня завершення неоголошеної війни. Вона вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час війни тисячі наших співвітчизників загинули у боях і пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, – наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, – також наш співвітчизник. За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в нашій державі – понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.

У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани вам, воїни – інтернаціоналісти, які з честю виконали свій військовий обов’язок.
До цієї дати в бібліотеці оформлена інформаційно-тематична виставка “Героїчна і трагічна Афганська війна 1979-1989…”, де здобувачі освіти мають можливість ознайомитися з матеріалами, у яких висвітлюються вищезгадані події та інформацією про наших земляків – люботинців, які загинули на чужій афганській землі.

Шановні воїни-інтернаціоналісти! Щиро вітаємо вас із річницею виведення радянських військ з Афганістану та Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав! Ваш подвиг – це приклад справжньої самовідданості, патріотизму, чесності, високого морального духу. Щиро бажаємо всім учасникам бойових дій міцного здоров’я на довгі роки, миру, успіхів у праці, достатку та злагоди у родинах.

Tags: