Головна » Мапа сайту » Охорона праці » Предмет “Охорона праці” » Всесвітній день охорони праці

Всесвітній день охорони праці

Den-okhoroni-praci  

28 квітня –

Всесвітній
день охорони праці

28 квітня відзначається свято – Всесвітній день охорони праці.

Всесвітній день охорони праці відзначається в країнах світу з 2001 року, за рішенням Міжнародної організації праці (МОП). Ініціатива МОП продиктована прагненням привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, до того, як створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

Ідея заснування Всесвітнього дня охорони праці пов’язана з Міжнародним днем пам’яті робітників, які загинули або отримали травми на роботі, який відзначається Міжнародною конфедерацією вільних профспілок з 1996 року.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

Завдання даних заходів виявити на скільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях. З огляду на тяжкість наслідків від нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з працею на виробництві та, зважаючи на необхідність створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я.
За оцінками МОП щодня у світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків та захворюваності на виробництві, сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничо обумовленої смертності. З цього числа близько 350 000 випадків становлять нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйони смертей, викликаних пов’язаними із професійними захворюваннями