Головна » Мапа сайту » Виховна робота » Військово-історичний музей

Військово-історичний музей

«Патріотичне виховання – це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується.» В.Сухомлинський

На сучасному етапі розвитку України, виникає нагальна необхідність переосмислення зробленого і здійснення системних заходів, спрямованих на посилення військового та патріотичного виховання здобувачів освіти, особливої ваги набуває робота військово-історичного музею.

З метою залучення молоді до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу, формування освіченої творчої особистості, виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, небайдужості до власного історичного минулого в ліцеї у 2010 році було створено музей бойової слави, а у 2021 році перейменовано на військово-історичний музей.

Основними напрямки діяльності музею є:
♦ просвітницька робота;
♦ пошукова діяльність;
♦ екскурсійна діяльність;
♦ волонтерська діяльність;
♦ проєктна діяльність;
♦ організація зустрічей;
♦ проведення уроків-мужності, годин-спілкування, уроків-пам’яті, вечорів-зустрічей, концертів-реквіємів;
♦ співпраця із краєзнавчим музеєм міста;
♦ презентація діяльності музею.

В музеї активно використовуються інформаційні технології за такими напрямками діяльності:
♦ створення комп’ютерної бази експонатів фондосховища музею;
♦ створення комп’ютерних розділів експозицій музею;
♦ створення сучасних презентацій, відеороликів;
♦ використання Інтернету в якості однієї з форм функціонування музею;
♦ використання програми MS FrontPage при роботі з матеріалами музею; 

♦ онлайн-зустрічі зі здобувачами освіти під час дистанційного навчання за допомогою хмарного сервісу Zoom та проведення віртуальних екскурсій.

У музеї є п’ять експозиційних розділів: «Друга світова війна», «Ми – інтернаціоналісти», «Події на сході України (АТО)»; постійно діючі виставки «Голодомор в Україні 1932-1933рр.» (фото, колосся, рушник, скибка хліба, серп та плакат) та «Чорнобильська трагедія» розповідають про трагічні сторінки історії України та м. Люботина.

У першому експозиційному розділі музею розповідається про історію м. Люботина та його мешканців у період Другої світової війни («Люботин перед початком важких випробувань», «Наші земляки – учасники Другої світової війни», «Вони звільняли Люботин», “Співробітники ліцею – ветерани Другої світової війни»), є експонати – особові речі ветеранів-визволителів міста від фашистських загарбників та учасників бойових дій.

Наступний розділ “Ми-інтернаціоналісти”, присвячений участі мешканців м.Люботина в Афганській війні, про що розповідають стенди («Історична довідка про Афганістан», «Час обрав нас», «Наші земляки – афганці», «Ми йдемо додому»). Серед експонатів військова форма та берет радянських військових, протигаз та фляга для води тих часів, розділ поповнився книгами відповідної тематики, малюнками, військовими фото ветеранів-афганців та ін.

Експозиційний розділ, присвячений подіям на Сході України, харків’янам та люботинцям – героям Небесної Сотні («Наше серце – Україна, це для нас єдиний край!», «Слава України…», «Там де ми, там Україна») поповнився новими експонатами – Прапор 92 ОМБр, бронежилет, залишки снарядів; книга «Герої не вмирають» у якій зібрані матеріали пошуково-краєзнавчої роботи учнів та педагогів закладів освіти Харківщини про земляків – воїнів, загиблих в зоні АТО. Здобувачі освіти І курсу створили інсталяцію «Блокпост АТО».

Отже, музей є осередком виховання, що сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, адже найефективнішим є шлях і знання від рідного до чужого, від близького до далекого.

Попереду нас чекає ще багато пошуків та нових відкриттів, які піднесуть на новий рівень військово-патріотичну роботу з учнівською молоддю.

Будуть змінюватися часи, ліцей вирішуватиме нові завдання, проте актуальною є і буде одна проблема – виховання громадянина України, який знає і пам’ятає свій рід, материнську мову, цінує минуле і буде гідно творити майбутнє.