Поради психолога батькам

Поради для батьків першокурсників

Упродовж усього життя нам (і дорослим і дітям) доводиться адаптуватись до різних ситуацій. Переступаючи поріг нашого закладу освіти ваші діти адаптуватимуться до нових умов соціального життя: до інших здобувачів освіти, до викладачів, до майстрів виробничого навчання, до занять та до нового режиму навчання.

Учнівське життя починається з першого курсу. І тому успішна, ефективна, оптимальна адаптація першокурсників до життя і навчання в ліцеї – запорука подальшого розвитку кожного здобувача освіти як людини, громадянина, майбутнього кваліфікованого робітника.

Більшість здобувачів освіти, які вступили на перший курс, як правило, мають зіткнутися з цілою низкою проблем, серед яких перше місце посідає проблема психологічної адаптації. Необхідність в психологічній адаптації людини виникає, перш за все, зі зміною діяльності людини і її соціального оточення.

З першого дня навчання в ліцеї здобувач освіти потрапляє до навчальної групи, де зібрані колишні школярі з різних шкіл області та інших областей, з різними характерами, амбіціями, цілями, самооцінкою тощо. В цих умовах дуже важко адекватно сприймати не тільки навколишню дійсність, а й, навіть, самого себе. Виявлення своєї особистості, займання своєї соціальної «ніші» в колективі, який починає формуватися, адаптація власної поведінки щодо рольових очікувань здобувачів освіти – одногрупників не у всіх відбувається легко і одразу. Як правило, це важкий і тривалий період у розвитку колективу.

Доброзичливість, увага до здобувачів освіти, індивідуальний підхід сприятимуть скороченню строків адаптації.

Ознайомтеся з рекомендаціями щодо полегшення періоду адаптації першокурсників

1. Встановіть тісний контакт з керівниками групи, вихователем гуртожитку, обміняйтесь номерами телефонів.
2. Ознайомтеся з умовами навчання та проживання Ваших дітей, розташуванням медичних закладів, можливих місць відпочинку, торгових мереж.
3. Цікавтеся справами Вашої дитини від самої дитини та від керівників групи.
4. Телефонуйте Вашій дитині щодня, обговорюйте питання навчання, матеріального становища, нових вподобань. Дайте своїй дитині відчути Вашу підтримку та бажання допомогти у будь-якій ситуації.
5. Дізнайтеся імена нових друзів Вашої дитини та (про всяк випадок) дізнайтесь номери їхніх телефонів.
6. Проведіть невелику екскурсію, разом з’ясуйте «зони невпевненості» Вашої дитини (правила поведінки на проїзній частині, транспортне сполучення, правила спілкування з незнайомими людьми тощо).
7. Обов’язково відвідуйте батьківські збори, там Ви зможете отримати об’єктивну інформацію про навчально-виховний процес Вашої дитини.
8. Будьте уважні до емоційного стану та поведінки Вашої дитини. Якщо Вас щось насторожує – обов’язково обговоріть це з дитиною, керівниками групи, практичним психологом або заступником директора з навчально-виховної роботи.
9. Будьте впевнені в успіхах Вашої дитини. Процес адаптації буде проходити м’якше і швидше, якщо в цей період поруч будуть ТУРБОТЛИВІ БАТЬКИ!

Якщо вам потрібна допомога,
звертайтесь до психологічної служби ліцею.

Пам’ятка для батьків щодо молодіжних субкультур

Ресурси позитивного батьківства: як стабілізувати себе, попередити вигорання

Ресурси позитивного батьківства: як стабілізувати себе, попередити вигорання

Як батькам утримувати рівновагу

Поради батькам щодо дистанційного навчання Як не потратити у ситуацію торгівлі людьми під час евакуації та перетину кордону Рекомендації для батьків щодо підтримки дітей, які втратили здоров’я Куди звернутися у випадку сексуального насилля