Спортивно-масова робота

Фізичне виховання професійних (професійно-технічних) закладів реалізується через систему взаємопов’язаних форм організації фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи, до яких відносяться: заняття з фізичної культури, спортивне тренування, самостійні заняття, участь у фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходах.

Згідно наказу МОН № 46 від 21.07.2003 «Про систему організації фізкультурно-оздоровчої роботи», положення спартакіади та календаря спортивно-масових заходів ліцею з початку навчального року розпочинається Спартакіада «Здоров’я» для всіх навчальних груп ліцею які, знаходяться на теоретичному навчанні.

Враховуючи необхідність введення дистанційного навчання, у зв’язку з повномасштабним нападом російської федерації на Україну, ведення нещадних бойових дій проти України та загрозу життю для українського народу, МОУ рекомендовало продовжити дистанційну форму навчання в усіх освітніх закладах України в 2022-2023 навчальному року.

Дистанційне навчання передбачає переважно індивідуальну форму роботи, це підтримання та повторення вправ загальної фізичної підготовки, насамперед безпечних при виконанні в домашніх умовах та розвиток основних ключових компетентностей: спілкування рідною мовою, математична компетентність, формувати компетентності у природничих науках, інформаційно-цифрова компетентність, уміння вчитися впродовж життя, екологічна грамотність і здорове життя.

Проведення додаткових заходів які підвищують мотивацію до занять, спрямовують здобувачів освіти на оволодіння новими технологіями навчання, системами оздоровлення, методиками розвитку рухових якостей, формування патріотичних почуттів є дуже актуальними на цей час.
Саме відповідно до плану спортивно-масової роботи на 2022-2023 навчальний рік у ліцеї за перше півріччя були проведені такі спортивні заплановані заходи:

14.09.2022 для здобувачів першого курсу проведений позаурочний захід до Дня фізичної культури і спорту в Україні (платформа Zoom, Google Forms). На заході було акцентовано що це свято здорового способу життя і радості, воно виникає при використанні корисної фізичної діяльності.

05.10.2022 для здобувачів освіти першого курсу проведено позаурочний захід «Олімпійський урок». На заході розглядались такі питання як досягнення наших українських спортсменів на Олімпійському рівні, історія відродження олімпійського руху.

11.11.2022 для здобувачів освіти II курсу проведено позаурочний захід «Розвиток футболу в Україні за роки незалежності». В заході висвітлювались досягнення клубних команд Прем’єр ліги України, успіхи збірної команди на футбольній арені світу. Була проведена футбольна вікторина.

З 21 по 25 листопада у ліцеї проводився п’ятиденний відеочеленж «Спорт – це життя!». Адміністрація ліцею особистим прикладом залучила здобувачів освіти до виконання фізичних вправ. Перший день «День планки», другий день «День підкачки пресу», третій день «Віджимання від підлоги», четвертий день «Стрибки через скакалку», п’ятий день «Жонглювання м’ячем». Мета відеочеленжу якомога більше залучати та заохочувати здобувачів освіти до виконання фізичних вправ в умовах дистанційного навчання.

21.12.2022 для здобувачів освіти був проведений спортивний захід на тему: «Методика і проведення самостійних занять фізичними вправами». В заході розглядались питання щодо самоконтролю здобувачів освіти під час фізичних навантажень, правила організації та побудови самостійних занять. Розвиток фізичних якостей як витривалості, сили, спритності та гнучкості.