Головна » Бібліотека » Сьогодні – Всесвітній день авіації та космонавтики

Сьогодні – Всесвітній день авіації та космонавтики



12 квітня все людство відзначає Всесвітній день авіації та космонавтики. Свято відзначається за рішенням Міжнародної авіаційної федерації. В цей день 1961 року громадянин СРСР Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше у світі здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши еру пілотуємих космічних польотів. Політ, що тривав всього 108 хвилин, став потужним проривом в освоєнні космосу. Сотні мільярдів планет, зірок і галактик, тисячі світлових років – неймовірні простори відкрилися людству. З моменту першого польоту людини в Космос пройшло всього 59 років – нікчемний період часу в порівнянні з нескінченністю Всесвіту. Але тим значніше, тим грандіозніше досягнення людини, яка зуміла за земні півстоліття вийти у відкритий космос, висадити свій десант на Місяці, побачити інші світи, відправивши в космічний простір десятки чудо – апаратів, що виконують роль очей і вух людства на орбітах далеких планет.

Цього ж дня світова громадськість відзначає і Міжнародний день польоту людини в космос. Рішення було ухвалене 7 квітня 2011 року на 65–ій сесії Генеральної Асамблеї ООН і було присвячено 50-й річниці першого польоту людини в космос. В Україні сьогодні професійне свято тих, хто є дотичним до космонавтики – День працівників ракетно-космічної галузі України. Свято встановлене згідно з Указом Президента від 13 березня 1997 року.

Україна зарекомендувала себе теж як космічна держава на самих витоках космонавтики як такої. Українські науковці зробили величезний внесок у розвиток радянської космонавтики, що дозволило СРСР бути провідною космічною державою. Численні українські наукові установи, конструкторські бюро, промислові підприємства були причетні до багатьох найважливіших космічних перемог СРСР – від перших польотів у космос до створення й запуску космічного ракетного комплексу «Енергія-Буран». Так було за часів, коли ми входили до складу СРСР, так залишається і зараз. Хоча часто грошей на розвиток космічних досліджень бракує, але українці постійно беруть участь у міжнародних програмах.

Леонід Каденюк перший український космонавт, який 1997 році був у відкритому космосі, він полетів у складі американської команди на шатлі Columbia.

«Я був першим, хто полетів у космос із українським прапором і виконав завдання українського уряду. У 1997 році вперше український гімн пролунав у відкритому космосі»,– розповів космонавт.

Нам є чим пишатися!

 

Tags: