Головна » Бібліотека » День партизанської слави України

День партизанської слави України



22 вересня 2020 року відзначається 79-а роковина початку підпільного руху в Україні у роки Великої Вітчизняної Війни.

День партизанської слави – це данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи життя.

На початку 1943 року збройну боротьбу з загарбниками вели вже вісім великих партизанських з”єднань під командуванням С.А.Ковпака, О.Ф.Федорова, О.М.Сабурова, С.Ф.Малікова, М.І.Наумова та інших командирів.

6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід.

Всебічна допомога Червоній Армії партизанських формувань, підпільних організацій і груп набагато прискорила перемогу у роки Великої Вітчизняної війни.

За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя Радянського Союзу.

Сьогодні ми згадуємо і про подвиг воїнів Української Повстанської Армії, які боролися за незалежність України проти німецьких військ. З розсекречених документів вже відомо, що вони доставляли багато клопоту німецьким окупантам. Про це свідчать німецькі документи часів Другої світової війни, наприклад, в звіті СД за 19 березня 1943 йдеться: «У генеральному окрузі Волинь-Поділля націоналістична українська … банда розвиває власну активність…”; в липні 1943 року занепокоєність ситуацією з УПА висловив керівник генерального округу Волинь-Поділля Шене в записці на ім’я А. Розенберга: «на Волині немає жодної області не зараженої націоналістичними бандами. Особливо в західних областях …”; шеф СД в Галичині телеграфував 22 квітня 1944 керівнику СС Г. Мюллеру: “УПА виступає в регіоні як переконлива дестабілізуюча сила”.
Історія рідко буває однозначною. У кожної медалі завжди дві сторони. Державне свято, присвячене героям партизанського руху в Україні, вшановує пам’ять всіх, хто боровся за визволення України від фашистської окупації. Воно з’явилося в національному календарі і як день пам’яті, адже проходять роки і прямих свідків того часу стає менше. Але герої не вмирають. Вони завжди будуть жити в наших серцях.

Шановні уславлені партизани і підпільники – добровільні захисники своєї Батьківщини! Сердечно вітаємо Вас з визначним партизанським святом – Днем партизанської слави та 79-ю річницею початку підпільно-партизанського руху в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками. Від усього серця бажаємо Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, щастя і мирного неба.

 

Tags: